Konkurs j. angielskiego dla klas piątych i szóstych

25 maja odbył się w naszej szkole  konkurs multimedialny dla klas piątych i szóstych „All about Australia and New Zealand”. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny wspierane przez grupy kibiców. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, kultury i popkultury kraju Aborygenów. Odpowiadali na 12 zróżnicowanych pytań dotyczących m.in.. królowej Australii, sławnych australijskich zespołów czy atrakcji turystycznych kontynentu. Duże emocje wśród uczestników wzbudziło ostatnie pytanie dotyczące Australian English i występujących w tej odmianie angielskiego zdrobnień językowych. To właśnie odpowiedź na to pytanie zdecydowała, że zwycięzcą wśród klas piątych została klasa 5a, natomiast wśród klas szóstych klasa 6c.Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale się bawili, otrzymali nagrody i  pamiątkowe dyplomy. Do zobaczenia za rok!

SPRAWDŹ SIĘ, ILE WIESZ NA TEMAT AUSTRALII – w załączniku: PYTANIA KONKURSOWE Z ODPOWIEDZIAMI!

Opublikowano: 31 maja 2017 12:48

SPRAWDŹ SIĘ, ILE WIESZ NA TEMAT AUSTRALII – PONIŻEJ PYTANIA KONKURSOWE Z ODPOWIEDZIAMI. [3.12 MB]