Nauka programowania

Od września 2016 roku szkoła bierze udział w "Pilotażowym wdrażaniu programowania", którego celem jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania.

Klasy IV - VI oraz klasy edukacji wczesnoszkolnej mają lekcje programowania Baltie lub Scratch (jako wprowadzenie do obowiązku uczenia się programowania w nadchodzących latach - obowiązywać będzie nowa podstawa programowa)-zajęcia prowadzą chętni i przeszkoleni w tym zakresie nauczyciele: Joanna Wierzbicka,  Lucyna Alberska, Anna Chyła, Dorota Recke i Tomasz Korowaj.

Najzdolniejsi uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach programowania oraz w konkursach "Potyczki z komputerem" oraz "Baltie 2017".

W szkolnym etapie konkursu programistycznego "Potyczki z komputerem" na platformie SGP Systems pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku najlepsi byli:
I miejsce
Mikołaj Wódkowski 6d (najlepszy również w Tczewie, a w finale wojewódzkim zajął 7 miejsce na 17 finalistów)
Marcin Pezała 5c
Igor Dziewiątkowski 6d

W wojewódzkim etapie konkursu programistycznego "Baltie 2017" na platformie SGP Systems (na 64 uczestników)
VIII miejsce
Mikołaj Wódkowski 6d
X miejsce
Piotr Gliniewicz 6d (w etapie międzynarodowym z najlepszym wynikiem ze startujących tczewian)
XVI miejsce
Nadia Zielińska 6d