Konferencja dla Rodziców

Dnia 6 października 2017 roku miała miejsce Konferencja z udziałem rodziców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych Gości. Specjalnymi gośćmi byli:

Dr Marzena Żylińska zajmująca się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół kultury edukacyjnej. Współorganizowała europejski projekt „Zmieniająca się szkoła”. Jest autorką materiałów dydaktycznych wykorzystujących wnioski płynące z badań nad mózgiem oraz książek „Między podręcznikiem a Internetem” (Warszawa 2013), „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” (Toruń 2013). Prowadzi blog „Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce”. Temat wygłoszonej prelekcji nosił tytuł: "Od kultury nauczania do kultury uczenia się"

Dr Marek Kaczmarzyk zajmujący się wpływem  mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania; autora  książek, licznych publikacji z zakresu neurodydaktyki; wykładowcy akademickiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład nosił tytuł: ,,Dlaczego w szkole tak trudno cokolwiek zapamiętać? O neurobiologii zapominania."

W przerwie kawowej można było wymienić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, przemyśleniami… Całość spotkania uwieńczył konkurs – Czy znasz Jedenastkę? przygotowany przez dyrektora Szkoły pana Piotra Kaczmarka.

Opublikowano: 09 października 2017 16:09

Konferencja Uczeń-Rodzic-Nauczyciel