Konkurs "Spelling Bee" rozstrzygnięty

„Spelling Bee” to konkurs, który budzi wśród uczestników wielkie emocje.

28 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie po raz czwarty spotkały się reprezentacje klas czwartych. By wygrać Konkurs Ortograficzny w Języku Angielskim, wzorowany na amerykańskim „The Scripps National Sperling Bee”, uczniowie musieli wykazać się nie tylko bezbłędną znajomością alfabetu, ale także słysząc dane słowo, prawidłowo je zapisać  i przeliterować. Konkursowe wyrazy pochodziły z 36 kategorii dostępnych na stronie www.anglomaniacy.pl .

Tym razem „Mistrzem Spelling Bee 2018” okazał się Dawid Zieliński z kl.4b Szkoły Podstawowej nr 8. Zacięcie rywalizował z nim Wojtek Gajdus- uczeń kl.4e z „11-stki”.

Drużynowo tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja SP12 w składzie: Agata Chrobak, Tamara Wachman, Marek Szanser oraz Marie Wohlert. Drużyna gospodarzy z SP 11, czyli Anna Krzemińska, Szymon Szulc, Julia Malich oraz Wojciech Gajdus, to tegoroczni vice – mistrzowie Tczewa. Miejsce III zajęłą drużyna z SP10. Wszyscy reprezentanci wykazali się doskonałymi umiejętnościami.

Organizatorkami konkursu były p. Marzena Urban oraz p. Katarzyna Graban.

Celem jest zawsze doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. Nie brakuje także sportowych emocji o czym świadczą zdjęcia w Galerii.

Pierwszym zwycięzcą oficjalnego Spelling Bee, zorganizowanego w  1925  roku w  Waszyngtonie  był Frank Neuhauser, mający wówczas 11 lat. Obecnie konkursy krajowe odbywają się w wielu krajach, a źródłem- bazą słów jest słownik Merriam Webstera.       O jego popularności może świadczyć fakt, że tylko w USA na różnych etapach konkursu w zeszłym roku brało udział 35,6 mln uczniów w wieku do 14 lat.

Opublikowano: 02 grudnia 2018 23:02