„Krok do zdrowia - profilaktyka nadwagi i otyłości”

Projekt „Krok do zdrowia- profilaktyka nadwagi i otyłości”

Projekt realizowany przez:

- Szkołę Podstawową nr 11 w Tczewie

- ZSBiO w Tczewie

- Stowarzyszenie Terapii i Profilaktyki Szkolnej „Przemiana”

w oparciu o fundusze pozyskane na działania profilaktyczne ze Starostwa Powiatowego w Tczewie

Projekt ten wpisuje się też w pracę szkoły w okresie przygotowawczym do wejścia do sieci pomorskich Szkół Promujących Zdrowie

Podejmowane działania.

Projekt „Krok do zdrowia” realizowany był w naszej szkole od kwietnia do grudnia 2018 r. Założeniem programu było uświadomienie uczniom jak ważne jest w ich życiu zdrowe odżywianie i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Projekt miał na celu również zaktywizowanie uczniów i zachęcenie ich do różnego rodzaju aktywności fizycznej.

Podczas trwania projektu odbywały się pogadanki na temat zdrowej diety oraz szereg zajęć ruchowych.

Zajęcia sportowe odbywały się w grupie dla dzieci i w grupie dla dorosłych.

Propagowanie aktywnego stylu życia spowodowało liczny udział uczniów i rodziców w sobotnich biegach.

W listopadzie odbył się w szkole „Tydzień zdrowego żywienia”.

Podczas tego tygodnia każda klasa razem ze swoim wychowawcą przygotowywała zdrowy posiłek. Klasy jadły pyszne kanapki i sałatki,  piły zdrowe soki i jogurty.

W czasie trwania „Tygodnia zdrowego żywienia” wszyscy uczniowie otrzymali pyszne zdrowe jabłka przywiezione do szkoły prosto z sadu.

Opublikowano: 30 stycznia 2019 20:17