Drodzy Rodzice!

Mija właśnie drugi tydzień jednego z najcięższych okresów w funkcjonowaniu naszej szkoły w ostatnich latach. Strajk, który podjęliśmy, by przeciwstawić się dalszej degradacji polskiej oświaty, kosztuje nas każdego dnia wiele wyrzeczeń, tak tych materialnych jak i nade wszystko emocjonalnych. Najbardziej jednak doskwiera nam fakt, że nie możemy zajmować się nauką i pracą z naszymi uczniami. Niestety, traktowanie nauczycieli, jako bezwolnych wykonawców wszelkich fantastycznych pomysłów i zaleceń władz, doprowadziło nas do tak wielkiego gestu rozpaczy, jakim jest dzisiejszy protest..

Dziś jednak chcielibyśmy Wam podziękować. W pierwszym rzędzie tym wszystkim, którzy w różnych miejscach i formach wyrażali swoje wsparcie i zrozumienie dla nas. Ale także tym, którzy podejmowali dyskusję, czasem krytyczną, podyktowaną troską o los naszej szkoły. Wasze Dzieci, nasi Uczniowie są naszym najważniejszym punktem odniesienia w całej tej sprawie. W związku z tym chcielibyśmy jedną rzecz jasno zadeklarować. Trudno nam wyrokować, jak długo będziemy kontynuować strajk w takiej formie. Głęboko wierzymy, że jak najkrócej. Nie ulega wątpliwości, że nie może mieć miejsce sytuacja, by z tego powodu jakiekolwiek dodatkowe konsekwencje ponosili nasi uczniowie. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek szaleńczym nadrabianiu opóźnień wynikłych z przerwy strajkowej. Nie przewidujemy żadnych dodatkowych prac, zadań domowych. Na pewno na wielu przedmiotach będzie należało efektywniej wykorzystać czas lekcyjny i pracować do ostatniego wakacyjnego dzwonka. Wszystko to nie będzie przekraczać dotychczasowych obciążeń i nakładu pracy. Jeżeli strajk w jakiejkolwiek formie przedłużyłby się do czerwca, to dopilnujemy, by wystawianie ocen i związane z końcem roku działania formalno-prawne w żaden sposób nie dotknęły naszych uczniów.

W tym momencie chcemy nade wszystko złożyć Państwu jak najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, rodzinnych, pogodnych świąt, tradycyjnie mokrego dyngusa i smacznego jajka. Wierzymy głęboko, że świąteczna atmosfera wszystkim nam da nową energię do stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami.

Grono nauczycielskie Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie

Opublikowano: 19 kwietnia 2019 13:40