„Program profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 7 lat (urodzonych w 2012 roku) zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Tczew”

Program, finansowany jest przez samorząd Tczewa, skierowany jest do dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Tczew.
W 2019 r. realizowany jest do 31.12.2019 roku. Kontynuacja w kolejnych latach.

U 7 latków (dzieci urodzonych w 2012 roku) w ramach programu zostanie przeprowadzony:

• przegląd jamy ustnej;

• rodzice/opiekunowie prawni zostaną poinformowani o stanie uzębienie dzieci lub o wykrytych zmianach w trakcie przeglądu.

• lakowanie bruzd powierzchniowych żujących pierwszych zębów trzonowych stałych (szóstych) u dzieci, u których zabieg ten nie został wykonany w ramach refundacji NFZ przed ukończeniem 7 roku życia oraz w przypadkach utraty częściowej lub całkowitej laku szczelinowego (zabieg lakowania dotyczy maksymalnie 2 zębów u dziecka);

• edukacja zdrowotna z zakresu zdrowia i higieny jamy ustnej dla każdego z rodziców/opiekunów prawnych dla dziecka, w tym stomatolog przekaże materiały informacyjno-edukacyjne.

W drodze konkursu został wyłoniony wykonawca programu:
DENTU Stomatologia
Adres:
Tczew, ul. Jedności Narodu 27A.
Telefon na potrzeby programu: 500–777–058.
Strona internetowa: dentu.pl/program.

Opublikowano: 02 października 2019 09:47