Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych do grudnia 2017r.

Selektywna zbiórka surowców wtórnych- podsumowanie półroczne.

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w dwóch programach ekologicznych, koordynowanych przez tczewską Pracownię Edukacji Ekologicznej.

1. "Moje miasto bez odpadów" - prowadząc zbiórkę makulatury;
  2. Zakręcone odkręcone" - wyrabiając nawyk odkręcania i zbierania nakrętek z plastikowych butelek.

Od września do grudnia 2017 zebraliśmy ponad 13 ton makulatury oraz 557 kg korków.  To bardzo dużo. Jedna tona makulatury chroni od 15-17 drzew. Czyli razem ocaliliśmy około 240 drzew.

Liderami zbiórki byli: kl. 3d  -3.693 kg makulatury oraz 86 kg korków. Klasa 4d- 1.071 kg makulatury, 4f-85 kg korków.

W pierwszym losowaniu „ Szczęśliwej 11-stki” w październiku wzięło udział 48 uczniów, w grudniu zaś 145 uczniów. Wśród nich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  rozlosowali upominki: 11 maskotek oraz 11 pojemników  na kanapki. Lista szczęśliwców   oraz tabele z danymi poszczególnych klas znajdują się na tablicy ogłoszeń na parterze naszej szkoły.

Zachęcamy wszystkich uczniów do segregacji i zbierania surowców wtórnych. Zebraną makulaturę i nakrętki oddaj do współpracujących ze szkołą punktów skupu:

* ul. Malinowska 18  – lub  *ZUOS ul. Rokicka 5a lub  *zapakuj paczkę do 5 kg, podpisz swoim imieniem i nazwiskiem, określ wagę i w każdy  piątek  możesz przynieść do szkoły podczas dyżuru sekcji Samorządu Uczniowskiego.

Na najbardziej prężnych w maju 2018 czekają nagrody.

Wyniki zbiórki surowców w załącznikach.

Opublikowano: 21 grudnia 2017 12:01

Kategoria: Surowce wtórne